Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Düzenlenen Konferans ve Seminerler

Konferans: Bir Globalleşme Öyküsü

18.11.2014

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz,  Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz YAMAN’ın konuşmacı olarak katıldığı   “Bir Globalleşme Öyküsü” konulu  konferans, 18 Kasım 2014 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde  gerçekleştirilmiştir.  

 

Konferans: Stratejik İnsan Kaynakları

26.05.2014

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz Turkcell Grup İK Sistemleri Geliştirme Merkezi Direktörü Tülay CERİT’in konuşmacı olarak katıldığı “Stratejik İnsan Kaynakları” konulu  konferans, 26 Mayıs 2014 Pazartesi günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.  

  

Konferans: Tedarik Zincirinde Bir Başarı Öyküsü

20.05.2014

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Fasdat Gıda Genel Müdürü Celal OKTAY ile Fasdat Gıda Satınalma Müdürü Atakan BOZKURT’un konuşmacı olarak katıldığı “Tedarik Zincirinde Bir Başarı Öyküsü” konulu  konferans, 20 Mayıs 2014 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde  gerçekleştirilmiştir.  

  

Konferans: Uygulamalı İşe Alım Süreci

13.05.2014

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Adecco Türkiye İşe Alım Danışmanı Tuğçe TATAR TUNÇ’un konuşmacı olarak katıldığı  “Uygulamalı İşe Alım Süreci” konulu  konferans, 13 Mayıs 2014 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde  gerçekleştirilmiştir.  

 

Konferans: Mükemmel İşyerlerinin Oluşturulması ve Geleceğin Şirketlerinde Senin Rolün

29.04.2014

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Great Place to Work Enstitüsü Genel Müdürü Eyüp TOPRAK’ın konuşmacı olarak katıldığı  “Mükemmel İşyerlerinin Oluşturulması ve Geleceğin Şirketlerinde Senin Rolün” konulu  konferans, 29 Nisan 2014 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.  

 

Konferans: Uluslararası Endüstriyel Projelerde Satınalma Yönetimi

15.04.2014

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Tekfen İnşaat Merkez Satınalma Proje Koordinatörü Metin ÜNLÜSOY’un konuşmacı olarak katıldığı  “Uluslararası Endüstriyel Projelerde Satınalma Yönetimi” konulu  konferans, 15 Nisan 2014 Salı günü  Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde  gerçekleştirilmiştir.  

 

25.03.2014
Konferans: İnsan Odağında Günümüz İş Dünyası ve Kuşaklar Entegrasyonu

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Coca Cola İçecek Bölge Müdürü Cenk VAROL ile Okan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Michael Dylan CORA’nın konuşmacı olarak katıldığı “İnsan Odağında Günümüz İş Dünyası ve Kuşaklar Entegrasyonu” konulu  konferans, 25 Mart 2014 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.

 

18.03.2014

Konferans: Obama Yönetiminin Ortadoğu Politikasını Anlamak

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Fakültemiz Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Vişne KORKMAZ’ın konuşmacı olarak katıldığı “Obama Yönetiminin Ortadoğu Politikasını Anlamak” başlıklı  konferans, 18.03.2014 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.
12.03.2014
Konferans: Sosyal Bilimlerde Proje Hazırlama Taktikleri

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  YTÜ Teknoloji ve Transfer Ofisi, Tanıtım ve Farkındalık Uzmanı Gürol ÜZENÇ ve  Proje Destekleri Uzmanı Hasan KAHRAMAN’ın konuşmacı olarak katıldığı  “Sosyal Bilimlerde Proje Hazırlama Taktikleri” konulu  konferans, 12.03.2014 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.
04.03.2014
Konferans: Uluslararası Markalaşma Yolculuğu

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz Öztiryakiler A.Ş. Genel Müdürü Yüksel YALÇIN’ın konuşmacı olarak katıldığı “Uluslararası Markalaşma Yolculuğu” konulu  konferans, 04.03.2014 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.
04.06.2013
Konferans: Gelişen Ekonomilerde Şirketlerde ve Sermaye Piyasalarında Kurumsal Yönetim

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Borsa İstanbul işbirliği ile düzenlediğimiz “Gelişen Ekonomilerde Şirketlerde ve Sermaye Piyasalarında Kurumsal Yönetim” başlıklı  uluslararası konferans, 04 Haziran 2013 Salı günü  Borsa İstanbul Konferans Salonu’nda gerçekleştirilmiştir.
29.05.2013
Konferans: Yapılandırılmış Ürünlerle Portföy Çeşitlendirilmesi: Anapara Korumalı Yatırım Araçlarının Faydaları

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Koray D. ŞİMŞEK’in katılımıyla  “Yapılandırılmış Ürünlerle Portföy Çeşitlendirilmesi: Anapara Korumalı Yatırım Araçlarının Faydaları” başlıklı  konferans, 29 Mayıs 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.
15.05.2013
Konferans: Türkiye'de Değişen Yatırım Ortamında Şirketlerin Finansman Sorunları

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Uluslararası Finansal Yönetim Enstitüsü (UFE) işbirliği ile “Finans Toplantıları” dizisi kapsamında düzenlediğimiz, Deloitte Türkiye CEO’su Hüseyin GÜRER’in katılımıyla “Türkiye'de Değişen Yatırım Ortamında Şirketlerin Finansman Sorunları” başlıklı  konferans, 15 Mayıs 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.


08.05.2013
Conference: Globalization and Emerging Issues in Corporate Ethics
 
YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz Radboud University öğretim üyelerinden Professor René ten Bos’un konuşmacı olarak katıldığı “Globalization and Emerging Issues in Corporate Ethicskonulu konferans, 08 Mayıs 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.


07.05.2013
Conference: Higher Education and Globalization: Cost Control Strategies in Higher Education
 
YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz Suffolk University öğretim üyelerinden Professor Mawdudur Rahman’ın konuşmacı olarak katıldığı Higher Education and Globalization: Cost Control Strategies in Higher Educationkonulu konferans, 07 Mayıs 2013 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.


06.05.2013
Seminar: Local Case Studies and Considerations in Risk Management
 
Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak The Institute of Risk Management işbirliği ile düzenlenen “Local Case Studies and Considerations in Risk Management” başlıklı  toplantı, 06 Mayıs 2013 Pazartesi günü Saat 13.00'de Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.


03.05.2013
Conference: CSR and Climate Change: New Challenges for Improved Corporate Social Responsibility and Sustainability Programs
 
YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz Roskilde University öğretim üyelerinden Professor Jacob Dahl Rendtorff’un konuşmacı olarak katıldığı “CSR and Climate Change: New Challenges for Improved Corporate Social Responsibility and Sustainability Programs” konulu konferans, 03 Mayıs 2013 Cuma günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.


30.04.2013
Conference: "Innovation and Technological Catch up: What Should Learn Emerging Economies from the European Experience?
 
YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz University of Orléans (Faculty of Law, Economics and Management)  öğretim üyelerinden Professor Xavier GALIEGUE’nin konuşmacı olarak katıldığı Innovation and Technological Catch up: What Should Learn Emerging Economies from the European Experience?” konulu konferans, 30 Nisan 2013 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.


24.04.2013
Konferans: Reel Sektörde Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Stratejileri
Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı ve TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet GÖÇMEN’in katılımıyla “Reel Sektörde Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Stratejileri” başlıklı  konferans, 24 Nisan 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

17.04.2013

Konferans: "İstanbul Finans Merkezi Olmak Ne Demek? Neden Şimdi?

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliği ile organize edilen “Kurumsal Yönetim” toplantıları kapsamında, İstanbul Finans Merkezi Girişimi Başkanı Dr. Artunç KOCABALKAN’ın katılımıyla “İstanbul Finans Merkezi Olmak Ne Demek? Neden Şimdi?” başlıklı  konferans, 17 Nisan 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

10.04.2013

Konferans: "Yeni Türk Ticaret Kanunu’nda Finansal Tablolar ve İlk Yıl Uygulaması”

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Uluslararası Finansal Yönetim Enstitüsü (UFE) işbirliği ile “Finans Toplantıları” dizisi kapsamında düzenlediğimiz, BDO Türkiye Başkanı, TMSK Eski Başkanı ve Türk Ticaret Kanunu Tasarısı Komisyon Üyesi Bülent ÜSTÜNEL’in katılımıyla “Yeni Türk Ticaret Kanunu’nda Finansal Tablolar ve İlk Yıl Uygulaması” başlıklı  konferans, 10 Nisan 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

03.04.2013 

Konferans: Osmanlıdan Günümüze Ekonomik ve Mali Sistemde Temel Sorunlar

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz, YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yavuz CEZAR’ın katılımıyla “Osmanlıdan Günümüze Ekonomik ve Mali Sistemde Temel Sorunlar” başlıklı  konferans, 03 Nisan 2013 Çarşamba günü  Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirimiştir.

 

27.03.2013

Konferans: Kentsel Dönüşümde Alternatif Finansman Modelleri

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliği ile organize edilen “Kurumsal Yönetim” toplantıları kapsamında, Yeşil Gayrimenkul  Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Işık GÖKKAYA’nın katılımıyla “Kentsel Dönüşümde Alternatif Finansman Modelleri” başlıklı  konferans, 27 Mart 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

22.03.2013
Conference: Arap Uprising and the Middle East

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz “Arap Uprisings and the Middle East” konulu  konferans 22 Mart 2013 Cuma günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.
20.03.2013
Konferans: İş Dünyasında Marka Yaratmak

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz, Sabancı Holding Kurumsal İletişim Direktörü ve Kurumsal İletişimciler Derneği Başkanı Suat ÖZYAPRAK'ın katılımıyla “İş Dünyasında Marka Yaratmak” başlıklı  konferans, 20 Mart 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

13.03.2013

Konferans: Girişimci Gözüyle Şirket Değerleme

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz, MediaNova Kurucu ve CEO’su Serkan SEVİM’in katılımıyla “Girişimci Gözüyle Şirket Değerleme” başlıklı  konferans, 13 Mart 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

08.03.2013

Conference: All corporations are efficient the same way; each government bureaucracy is inefficient in its own way

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz Roma Üniversitesi (İtalya) öğretim üyelerinden Paolo D’Anselmi’nin konuşmacı olarak katıldığı "All corporations are efficient the same way; each government bureaucracy is inefficient in its own way" başlıklı  konferans, 08 Mart 2013 Cuma günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

06.03.2013
Konferans: Derecelendirmede Firma Ölçeği ve Sektörel Farklılaşma

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliği ile organize edilen “Kurumsal Yönetim” toplantıları kapsamında, Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Burhan TAŞTAN’ın katılımıyla “Derecelendirmede Firma Ölçeği ve Sektörel Farklılaşma” başlıklı  konferans, 06 Mart 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.
04.03.2013
Panel: Türkiye’de Aile, Kadın İstihdamı ve Toplumsal Cinsiyet Rejimi

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Y.T.Ü. Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Kulübü Girişimi ile birlikte düzenlediğimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirilen “Türkiye’de Aile, Kadın İstihdamı ve Toplumsal Cinsiyet Rejimi” başlıklı panel, 04 Mart 2013 Pazartesi günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.
27.02.2013
Konferans: Yatırımcı Bilinci ve Sermaye Piyasasında Riskler&Getiriler

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Uluslararası Finansal Yönetim Enstitüsü (UFE) işbirliği ile “Finans Toplantıları” dizisi kapsamında düzenlediğimiz, Global Enerji A.Ş. Genel Müdürü ve Uluslararası Finansal Yönetim Enstitüsü Başkan Yardımcısı  Dr. Şahin ARSLANTAŞ’ın konuşmacı olarak katıldığı  “Yatırımcı Bilinci ve Sermaye Piyasasında Riskler & Getiriler” başlıklı  konferans, 27 Şubat 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

26.12.2012

Konferans: Bir Yatırım Cazibe Merkezi Olarak Türkiye: Birleşmeler, Devralmalar, Stratejik Ortaklıklar ve Özel Sermayeli Fonlar

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliği ile organize edilen “Kurumsal Yönetim” toplantıları kapsamında, Ata Yatırım A.Ş., Yönetim Kurulu Üyesi Melih E. ARAZ’ın katılımıyla “Bir Yatırım Cazibe Merkezi Olarak Türkiye: Birleşmeler, Devralmalar, Stratejik Ortaklıklar ve Özel Sermayeli Fonlar”  başlıklı  konferans, 26 Aralık 2012 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

25.12.2012

Panel: İşletmelerde Başarıya Giden Yol: Bilgi, Beceri ve Yetenek Yönetimi

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Gelişim Üniversitesi işbirliği ile  organize ettiğimiz "İşletmelerde Başarıya Giden Yol: Bilgi, Beceri ve Yetenek Yönetimi" konulu bir panel 25 Aralık 2012 Salı günü  YTÜ Oditoryumunda gerçekleştirilmiştir.

 

19.12.2012

Konferans: Yeni Sermaye Piyasası Kanunu Neler Getiriyor?

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz, Sermaye Piyasası Kurulu Hukuk İşleri Dairesi Başkanlığından Başuzman Hukukçu Dr. Nusret ÇETİN’in katılımıyla “Yeni Sermaye Piyasası Kanunu Neler Getiriyor?” başlıklı  konferans, 19 Aralık 2012 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

12.12.2012

Konferans: Halka Arz Sürecinde Kurumsal Yönetimin Önemi

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliği ile organize edilen “Kurumsal Yönetim” toplantıları kapsamında, Türkiye Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan ATİLLA’nın katılımıyla “Halka Arz Sürecinde Kurumsal Yönetimin Önemi” başlıklı  konferans, 12 Aralık 2012 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

05.12.2012

Konferans: Kredi Notunuzu ve Riskinizi Yönetebiliyor musunuz?

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliği ile organize edilen “Kurumsal Yönetim” toplantıları kapsamında, Merit Risk Yönetimi ve Danışmanlık Kurucu Ortağı, Fitch Ratings Türkiye Eski Başkanı Dr. Ayşe Botan Berker’in katılımıyla “Kredi Notunuzu ve Riskinizi Yönetebiliyor musunuz?” başlıklı  konferans, 05 Aralık 2012 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

28.11.2012

Konferans: Denetim Sektöründe Değer Yaratmak

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Uluslararası Finansal Yönetim Enstitüsü (UFE) işbirliği ile “Finans Toplantıları” dizisi kapsamında düzenlediğimiz, KPMG Türkiye Başkanı Ferruh TUNÇ’un konuşmacı olarak katıldığı  “Denetim Sektöründe Değer Yaratmak” başlıklı  konferans, 28 Kasım 2012 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

27.11.2012

Conference: How to Publish in Top Social Science Citation Index Journals

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz, “How to Publish in Top Social Science Citation Index Journals” başlıklı  konferans, 27 Kasım 2012 Salı günü Prof. Dr. Ali M. KUTAN’ın katılımıyla Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

14.11.2012

Konferans:Şirket Derecelendirmesi Nedir, Ne Değildir? Şirket Derecelendirmesi ve Kredi Değerlendirme Kuruluşları

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Uluslararası Finansal Yönetim Enstitüsü (UFE) işbirliği ile “Finans Toplantıları” dizisi kapsamında düzenlediğimiz, Finar / D&B Türkiye, Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selim SEVAL’in konuşmacı olarak katıldığı "Şirket Derecelendirmesi Nedir, Ne Değildir? Şirket Derecelendirmesi ve Kredi Değerlendirme Kuruluşları” başlıklı  konferans, 14 Kasım 2012 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

07.11.2012

Konferans: Kurumsal Yönetim Derecelendirme Metodolojisi ve İMKB Kurumsal Yönetim Endeksi

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliği ile düzenlenen “Kurumsal Yönetim” toplantıları kapsamda, SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sühan SEÇKİN’in  konuşmacı olarak katıldığı “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Metodolojisi ve İMKB Kurumsal Yönetim Endeksi” başlıklı  konferans, 07 Kasım 2012 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

29.06.2012

Conference: Technology & Economy

 “Technology & Economy” başlıklı toplantı, Fakültemiz ev sahipliğinde düzenlenen The 8th International Conference on Information Technologies Applications and Management konferansı içerisinde 29 Haziran 2012 tarihinde Üniversitemiz Oditoryumunda gerçekleştirilmiştir.

 

28.06.2012

Conference: Entrepreneurship in the New Economy Era

"Entrepreneurship in the New Economy Era” başlıklı toplantı, Fakültemiz ev sahipliğinde düzenlenen The 8th International Conference on Information Technologies Applications and Management konferansı içerisinde 28 Haziran 2012 tarihinde  Üniversitemiz Oditoryumunda gerçekleştirilmiştir.

29.06.2012
Conference: The 8th International Conference on Information Technologies Applications and Management
Fakültemiz, Elektrik-Elektronik Fakültesi ve Hanyang University (Kore) işbirliği ile düzenlenen The 8th International Conference on Information Technologies Applications and Management konferansı 28-29 Haziran 2012 tarihlerinde Üniversitemiz Oditoryumunda gerçekleştirilmiştir.

 

16.05.2012

Panel: Sürdürülebilir Kalkınma Açısından İklim Değişikliği Politikaları

Fakültemiz ve İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) işbirliği ile düzenlenen, birinci oturumuna  Dr. Oğuz CAN, Doç. Dr. Sevim BUDAK, Kadir DEMİRBOLAT ve Prof. Dr. Pınar MENGÜÇ’ün katıldığı ikinci oturumuna ise Dr. Sibel Sezer ERALP, Yrd. Doç. Dr. Pınar BAL, Yrd. Doç. Dr. Rana İZCİ, Prof. Dr. Mikdat KADIOĞLU ve Ömer MADRA’nın katıldığı  “Sürdürülebilir Kalkınma Açısından İklim Değişikliği Politikaları”  başlıklı panel 16 Mayıs 2012 Çarşamba günü  YTÜ Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

15.05.2012

9th Islamic Financial Services Board Summit- Turkey Country Show Case

9th Islamic Financial Services Board Summit - Global Financial Reforms: The Changing Regulatory Model and Islamic Finance toplantısında, Fakültemiz ve TCMB işbirliği ile düzenlenen"The Role of the Interest- free Financial Instruments on Money and Capital Market" konulu Turkey Country Show Case oturumu, Mushtak PARKER, Doç. Dr. Ahmet Faruk AYSAN, Bekir Sıtkı ŞAFAK,  Doç. Dr. Mustafa Kemal YILMAZ, Melikşah UTKU, Emad Al MONAYEA’nın katılımlarıyla 15 Mayıs 2012 tarihinde Swiss Otel'de gerçekleştirilmiştir.

 

25.04.2012 

Konferans: Etkin Denetim Uygulamalarının Kurumsal Yönetime Katkısı

Fakültemiz ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliği ile organize edilen “Kurumsal Yönetim” toplantılarının beşincisi olan, Deloitte Türkiye Denetim Bölümü Başkan Yardımcısı Gökhan ALPMAN’ın konuşmacı olarak katıldığı "Etkin Denetim Uygulamalarının Kurumsal Yönetime Katkısı” başlıklı konferans, 25 Nisan 2012 Çarşamba günü Rektörlük Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

11.04.2012

Konferans "Kurumsal Yönetim İlkeleri Işığında Yönetim Kurulunun Yapısı ve Rolü"

Fakültemiz ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliği ile organize edilen “Kurumsal Yönetim” toplantılarının dördüncüsü olan,  Egeli & Co. Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Burak KOÇER’in konuşmacı olarak katıldığı Kurumsal Yönetim İlkeleri Işığında Yönetim Kurulunun Yapısı ve Rolü”  başlıklı  konferans 11 Nisan 2012 Çarşamba günü Rektörlük Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

04.04.2012

Konferans: "Yönetim Kurulu Üyelerinin Sorumlulukları ve Yönetici Sorumluluk Sigortası"

Fakültemiz ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliği ile organize edilen “Kurumsal Yönetim” toplantılarının üçüncüsü olan, Zurich Sigorta A.Ş. Finansal Riskler Müdürü Zeynep CENGİZ’in  konuşmacı olarak katıldığı  Yönetim Kurulu Üyelerinin Sorumlulukları ve Yönetici Sorumluluk Sigortasıbaşlıklı  konferans 04 Nisan 2012 Çarşamba günü Rektörlük Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

28.03.2012

Konferans: "DENETİM SEKTÖRÜNDE YENİ TRENDLER: Yeni TTK Sonrası Neler Olacak?"

Ernst & Young Denetim Hizmetleri Bölüm Başkanı Ethem KUTUCULAR’ın konuşmacı olarak katıldığı  “DENETİM SEKTÖRÜNDE YENİ TRENDLER: Yeni TTK Sonrası Neler Olacak?” konulu  konferans 28 Mart 2012 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleşmiştir.

 

21.03.2012

Konferans:"Bir İletişim Aracı Olarak Kurumsal Yönetim ve Kurum İtibarına Katkısı"

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliği ile organize edilen “Kurumsal Yönetim” toplantılarının ikincisi olan, Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş. Kurumsal İlişkiler Direktörü Haluk ÖZDEMİR’in  konuşmacı olarak katıldığı “Bir İletişim Aracı Olarak Kurumsal Yönetim ve Kurum İtibarına Katkısı" başlıklı  konferans 21.03.2012 Çarşamba günü Rektörlük Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

14.03.2012 

Konferans: "Yap-İşlet- Devret Projeleri Işığında Kurumsal Yönetim İlkelerinin Bileşenleri"

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliği ile düzenlenen “Kurumsal Yönetim” toplantılarının ilki olan, TAV Havalimanları Holding A.Ş. İş Geliştirme Direktörlüğü Yatırımlar Koordinatörü Bülent ÖZÜTÜRK’ün konuşmacı olarak katıldığı “Yap-İşlet- Devret Projeleri Işığında Kurumsal Yönetim İlkelerinin Bileşenleri” başlıklı konferans 14.03.2012 Çarşamba günü Rektörlük Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

05.03.2012 

Etkinlik: YTÜ-İİBF 8 Mart Haftası Etkinlikleri 5-9 Mart 2012

Fakültemiz tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında  düzenlenen Doç. Dr. Hülya Uğur Tanrıöver, Nadire Mater, Yeşim Büber ve Ezgi Başaran’ın katılımlarıyla  "Medyada Cinsiyetçi Haller" başlıklı Söyleşi 07 Mart 2012 tarihinde YTÜ Oditoryumunda,

Prof. Dr. Neşe Özgen, Yrd. Doç. Dr. Zeynep Kıvılcım, Şehri Karayel ve  Dr. Ece Öztan ‘ın katılımlarıyla "Üniversite ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği"  başlıklı Forum 08 Mart 2012 tarihinde Rektörlük Hünkar Salonunda başarıyla gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, 05-09 Mart 2012 haftası boyunca sinema ve tiyatro gösterileri gerçekleştirilmiştir.

 

29.02.2012

Conference: "Values and Stakeholders in an Era of Social Responsibility"

Fakültemiz tarafından düzenlenen Paolo D'Anselmi'nin konuşmacı, Yrd. Doç.Dr.Pınar Büyükbalcı ve Dr. Bilge Uyan Atay'ın tartışmacı olarak yer aldığı “Values and Stakeholders in an Era of Social Responsibility” konulu  konferans 29.02.2012 Çarşamba günü Yıldız Teknik Üniversitesi Hünkar Salonunda gerçekleşmiştir.

 

20.12.2011

Konferans: "Kriz Hala Bitmedi"

Fakültemiz tarafından düzenlenen Ernst & Young Türkiye Pazar ve İş Geliştirme Sorumlu Başkanı Osman DİNÇBAŞ’ın konuşmacı olarak katıldığı  “Kriz Hala Bitmedi” konulu  konferans 20.12.2011 tarihinde Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

19.12.2011

Konferans: "The Relevance of Social Media to CSR Practice: A Malaysian Perspective"

Fakültemiz tarafından düzenlenen Assoc. Prof. Dr. Jamilah AHMAD’ın konuşmacı olarak katıldığı “The Relevance of Social Media to CSR Practice:  A Malaysian Perspective” konulu  konferans 19.12.2011 tarihinde Hünkar Salonunda gerçekleşmiştir.

 

14.12.2011

YTÜ&UFE Finans Toplantıları I : "Mustafa UYSAL, 2012 CFO Stratejileri"

Fakültemiz ve Uluslararası Finansal Yönetim Enstitüsü tarafından düzenlenen “Finans Toplantıları” dizisinin ilki olan “2012 CFO Stratejileri” konulu toplantı 14 Aralık 2011 tarihinde Hünkar Dairesinde gerçekleşmiştir.

 

05.12.2011

Panel: "Türkiye Finans Piyasasının Derinleşmesinde Faizsiz Finansman ve Yatırım Araçlarının Önemi"

Fakültemiz tarafından düzenlenen, Ana Tema Konuşmasını TCMB Başkan yardımcısı Dr. M. İbrahim TURHAN'ın yaptığı, TCMB Banka Meclisi Üyesi Prof. Dr. Sabri ORMAN'ın başkanlığında, TCMB Banka Meclisi Üyesi Prof. Dr. Necdet ŞENSOY, Albaraka Türk Genel Müdürü Fahrettin YAHŞİ, Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı Murat ÇETİNKAYA, SPK Ortaklıklar Finansmanı Daire Başkanı Bircan AKPINAR ve İMKB'den Doç.Dr. Mustafa K. YILMAZ'ın konuşmacı olarak katıldığı“Türkiye Finans Piyasasının Derinleşmesinde Faizsiz Finansman ve Yatırım Araçlarının Önemi” konulu panel 05.12.2011 tarihinde Üniversitemiz Oditoryumunda gerçekleştirilmiştir.

 

17.06.2011

Konferans-Middle East and Security-II

Fakültemiz tarafından düzenlenen Dr. Philipp C. Bleek’in konuşmacı olarak katıldığı “Middle East and Security-II” konulu  uluslararası konferans 17.06.2011 Cuma günü Saat 15.00'de Rektörlük Senato Salonunda gerçekleşmiştir.

 

02.05.2011

Panel- "Büyüme Kalkınma ve Verimlilik"

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Milli Prodüktivite Merkezi ile birlikte düzenlediğimiz, Fakültemiz İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Turan YAY'ın başkanlığında, İ.Ü. İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nihal TUNCER, Devlet Planlama Teşkilatı İstihdam ve Çalışma Hayatı Dairesi Başkanı Gökhan GÜDER, Milli Prodüktivite Merkezi Verimlilik Uzmanı Dr. Halit SUİÇMEZ ve İktisadi Kalkınma Vakfı Uzmanı Sema GENÇAY ÇAPANOĞLU'nun konuşmacı olarak katıldığı“Büyüme Kalkınma ve Verimlilik” konulu panel 02.05.2011 tarihinde gerçekleşmiştir.

 

29.04.2011

Konferans- Financial and Non-Financial Reporting: A Future Trend

Fakültemiz tarafından düzenlenen Dr. Juniati Gunavan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Financial and Non-Financial Reporting: A Future Trend” konulu  konferans 29.04.2011 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

 

05 Nisan 2011

Konferans- Yeni Geleceğe Hazır mıyız?

Fakültemiz tarafından düzenlenenPricewaterhouseCoopers Türkiye Başkanı Cansen BAŞARAN SYMES'in konuşmacı olarak katıldığı "Yeni Geleceğe Hazır mıyız?" başlıklı konferans 05.04.2011 tarihinde gerçekleşmiştir. 

 

24 Mart 2011

Panel - "Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun Finans ve Muhasebe Uygulamalarına Etkisi"

Fakültemiz ve Uluslararası Finansal Yönetim Enstitüsü Derneği işbirliği ile düzenlenen, Ana Tema Konuşmasını Adalet Bakanlığı TTK Komisyonu Başkanı Prof.Dr. Ünal Tekinalp'in yaptığı, Finansbank Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Aysan'ın başkanlığında, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yahya Arıkan, İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı  Vehbi Karabıyık ve Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu Başkanı Bülent Üstünel konuşmacı olarak katıldığı“Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun Finans ve Muhasebe Uygulamalarına Etkisi” konulu panel 24.03.2011 tarihinde Conrad Otelde gerçekleşmiştir.

 

17 Aralık 2010

Panel - "Halka Arzda Kurumsal Otoritelerin Rolü"

Fakültemiz tarafından düzenlenen, Dekan Prof. Dr. Güler ARAS Başkanlığında , Prof. Dr. Vedat AKGİRAY (SPK Başkanı), Dr. Emin ÇATANA (Takasbank Genel Müdürü), Doç.Dr.Yakup ERGİNCAN (MKK Genel Müdürü), Hüseyin ERKAN (İMKB Başkanı) ve Nevzat ÖZTANGUT'un (TSPAKB Başkanı)konuşmacı olarak katıldığı "Halka Arzda Kurumsal Otoritelerin Rolü" başlıklı panel 17.12.2010 tarihinde gerçekleşmiştir.

 

14 Aralık 2010

Konferans - "Finansal Yönetimde Muhasebe Standartları Neler Getiriyor?"

Fakültemiz tarafından düzenlenen Deloitte Denetim Ortağı Hasan KILIÇ ve Deloitte Denetim Bölümü Kıdemli Müdürü Işıl BİLGİN'in konuşmacı olarak katıldığı “Finansal Yönetimde Muhasebe Standartları Neler Getiriyor?” konulu  konferans 14 Aralık 2010 tarihinde gerçekleşmiştir.

 

05-08 Aralık 2010

"The 2010 International Conference on Governance and Accountability"

Fakültemiz ve Curtin University (Avustralya) , De Montfort University (UK), UITM (Malezya) ve  Sebales Maret Üniversity (Endonezya) işbirliği  ile organize edilen "The 2010 International Conference on Governance and Accountability"  5-8 Aralık 2010 tarihilerinde Endonezya'nın Solo Paragon kentinde başarılı ile gerçekleştirilmiştir.

 

02.11.2010

16th World Productivity Congress

02-05 Kasım 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilen 16. Dünya Verimlilik Kongresi ve Avrupa Verimlilik Konferansında, Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak, Prof. Dr. Güler ARAS tarafından "European Approaches to Sustainable Development" konulu bir özel oturum düzenlemiştir. Oturumda  farklı  ülkelerden katılan akademisyenler ve uygulamacılar sürdürülebilirlik yaklaşımlarını ve uygulamalarını değerlendirmişlerdir.

 

01.11.2010

Konferans - "Global Perspectives on Corporate Social Responsibility"

Fakültemiz tarafından düzenlenen, Prof. Dr. David Crowther’in konuşmacı olarak katıldığı “Global Perspectives on Corporate Social Responsibility” konulu konferans 01.11.2010 tarihinde gerçekleşmiştir.

 

19.10.2010

Panel - "Şirketlerin Halka Arzında Aracılık Sürecinin Etkinliği"

Fakültemiz tarafından düzenlenen, Nevzat ÖZTANGUT (TSPAKB-Garanti Yatırım - Takasbank) Başkanlığında, Mete GORBON (İş Yatırım), Didem GORDON (Kurumsal yatırımcı Yön.Derneği - Libera Portföy), Berra KILIÇ (Turkish Yatırım), Atilla KÖKSAL (Standart Ünlü Menkul Değerler), Zafer ONAT (Finansinvest) ve Saim ÜSTÜNDAĞ'ın (Deloitte) konuşmacı olarak katıldığı "Şirketlerin Halka Arzında Aracılık Sürecinin Etkinliği" başlıklı panel 19.10.2010 tarihinde gerçekleşmiştir.

 

15.10.2010

Konferans - "Güvenlik ve Ortadoğu-I"

Üniversitemiz 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Fakültemiz tarafından düzenlenen “Güvenlik ve Ortadoğu -I” konulu uluslararası konferans 15-16 Ekim 2010 tarihinde gerçekleşmiştir.

 

04.06.2010

Panel - "Şirketlerin Halka Arz Sürecinde Yeniden Yapılanma Dinamikleri"

Fakültemiz tarafından düzenlenen, Prof. Dr. Çelik KURDOĞLU Başkanlığında, Prof. Dr. Nalan AKDOĞAN (Başkent Üniversitesi),  Dr. Rüştü BOZKURT (Dünya Gazetesi), Dr. Murat DOĞU (Doğan Holding, TKYD) ve Doç.Dr.Reha YOLALAN (Tekfen Holding)'ın konuşmacı olarak katıldığı "Şirketlerin Halka Arz Sürecinde Yeniden Yapılanma Dinamikleri" başlıklı panel 04.06.2010 tarihinde gerçekleşmiştir. 

 

04.05.2010

Konferans - "Krizde Daha Neler Olacak?"

Fakültemiz tarafından düzenlenen, Ernst&Young Türkiye Genel Müdürü Osman DİNÇBAŞ'ın konuşmacı olarak katıldığı "Krizde Daha Neler Olacak?" başlıklı konferans 04.05.2010 tarihinde gerçekleşmiştir.

 

29.04.2010

Konferans - "Türev Piyasalar ve Finansal Yapılanma İçindeki Yeri"

Fakültemiz tarafından düzenlenen, Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası Başkanı Dr. Çetin Ali DÖNMEZ'in konuşmacı olarak katıldığı “Türev Piyasalar ve Finansal Yapılanma İçindeki Yeri” başlıklı konferans 29.04.2010 tarihinde gerçekleşmiştir.