Ana içeriğe atla

DÜZENLENEN KONFERANS VE SEMİNERLER

13.05.2019

Konferans: "Sultanın Casusları ,Osmanlı’da İstihbarat, Sabotaj ve Rüşvet Ağları"

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü olarak düzenlediğimiz, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrah Safa GÜRKAN’ın konuşmacı olarak katıldığı “Sultanın Casusları, Osmanlı’da İstihbarat, Sabotaj ve Rüşvet Ağları" konulu konferans, 13 Mayıs Pazartesi Günü Prof. Dr. Murat Demircioğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.


 

28.03.2019

Konferans: "Musul-Kerkük’ün Seyir Defteri: 1923,1926,1946"

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü olarak düzenlediğimiz, Kerkük Vakfı Başkanı Erşad HÜRMÜZLÜ’nün konuşmacı olarak katıldığı "Musul-Kerkük’ün Seyir Defteri: 1923,1926,1946" konulu konferans, 28 Mart Perşembe Günü Prof. Dr. Murat Demircioğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

 

07.03.2019

Konferans: "Risk ve Kriz"

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü olarak düzenlediğimiz, AFAD Başkanı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU’nun konuşmacı olarak katıldığı "Risk ve Kriz" konulu konferans, 7 Mart Perşembe Günü Prof. Dr. Murat Demircioğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.


 

06.12.2018

Konferans: "Türkiye ve İnsani Diplomasi"

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü olarak düzenlediğimiz, Türk Kızılayı Genel Müdürü ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Dr. İbrahim ALTAN’ın konuşmacı olarak katıldığı "Türkiye ve İnsani Diplomasi" konulu konferans, 6 Aralık Perşembe Günü Prof. Dr. Murat Demircioğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.


 

01.11.2018

Konferans: “Uluslararası İlişkilerde Afrika”

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü olarak düzenlediğimiz, Prof. Dr. Ahmet Kavas' ın konuşmacı olarak katıldığı “Uluslararası İlişkilerde Afrika” konulu konferans, 1 Kasım Perşembe Günü Prof. Dr. Murat Demircioğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

11.10.2018

Konferans: “Türk Dünyası: Tarih ve Gelecek”

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü olarak düzenlediğimiz, Türk Dünyası Çocuk Vakfı Başkanı Prof. Dr. İlyas Topsakal'ın konuşmacı olarak katıldığı “Türk Dünyası: Tarih ve Gelecek” konulu konferans, 11 Ekim Perşembe Günü Prof. Dr. Murat Demircioğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.


 

23.05.2018

Konferans: “Tarihi, Hukuki ve Siyasi Boyutlarıyla KUDÜS Meselesi”

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz, moderatörlüğünü Prof. Dr. Mehmet HACISALİHOĞLU’nun yaptığı ve Prof. Dr. Zekeriya KURŞUN ile Prof. Dr. Mehmet Akif OKUR’un konuşmacılar olarak katıldığı “Tarihi, Hukuki ve Siyasi Boyutlarıyla KUDÜS Meselesi” konulu konferans, 23 Mayıs Çarşamba Günü Prof. Dr. Murat Demircioğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.


 

02.05.2018

Konferans: “Krizler Sarmalında Ortadoğu ve Suriye”

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü olarak düzenlediğimiz, Prof. Dr. Cengiz TOMAR’ ın konuşmacı olarak katıldığı “Krizler Sarmalında Ortadoğu ve Suriye” konulu konferans, 02 Mayıs Çarşamba Günü Prof. Dr. Murat Demircioğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.


 

27.03.2018

Konferans: “Güvenlik Çalışmaları ve Askeri Tarihçiliğimiz”

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü olarak düzenlediğimiz, Doç. Dr. Gültekin Yıldız’ın konuşmacı olarak katıldığı “Güvenlik Çalışmaları ve Askeri Tarihçiliğimiz” konulu konferans, 27 Mart Salı Günü Prof. Dr. Murat Demircioğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.


 

06.03.2018

Konferans: “Türk Aklı, Anlama ve İnanma Modeli Üzerine”

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü olarak düzenlediğimiz, Dr. Sait Başer’in konuşmacı olarak katıldığı “Türk Aklı, Anlama ve İnanma Modeli Üzerine” konulu konferans, 06 Mart Salı Günü Prof. Dr. Murat Demircioğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.


 

18.12.2017

Konferans: “Uluslararası İlişkiler ve Finansal Ekonomi”

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü olarak düzenlediğimiz, Prof. Dr. Göksel AŞAN’ın konuşmacı olarak katıldığı “Uluslararası İlişkiler ve Finansal Ekonomi” konulu konferans, 18 Aralık Pazartesi Günü Prof. Dr. Murat Demircioğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.


 

27.11.2017

Konferans: “Mühendislik ve Uluslararası İlişkiler”

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü olarak düzenlediğimiz, Prof. Dr. Mustafa KİBAROĞLU’nun konuşmacı olarak katıldığı “Mühendislik ve Uluslararası İlişkiler” konulu konferans, 27 Kasım Cuma Günü Prof. Dr. Murat Demircioğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

 

06.11.2017

Conference: 3rd Annual International Conference on Social Sciences

YTÜ-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Uluslararası Sosyal Bilimler Konferansının Üçüncüsünü Gerçekleştirdi

 

Fakültemiz tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “3rd Annual International Conference on Social Sciences” isimli uluslararası konferans 26-27 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. Konferans 26 Ekim günü saat 10:00 itibariyle Fakültemiz Prof. Dr. Murat DEMİRCİOĞLU Konferans Salonu’ nda açılış seremonisi ile başlamıştır.

Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Kenan AYDIN ve Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel ŞAHİN’ in gerçekleştirdiği açılış konuşmalarının ardından program, Bilgi Üniversitesi’ nden Prof. Dr. Asaf Savaş AKAT’ın “Küreselleşme, Kurumlar ve İktisat: Gözlemler ve Tahminler” konulu konuşması ile devam etmiştir.

İlk iki konferansımızın aksine bu konferansımıza Avrupa Ülkelerinden ziyade Endonezya, İran, Pakistan, Hindistan, Umman gibi ülkelerden katılımlar sağlanmıştır.

26-27 Ekim tarihlerinde gerçekleşen konferansımızın oturumları lisansüstü ve lisans öğrencileri ile öğretim üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleşmiştir.

Uluslararası Konferansımıza destek veren Rektörümüz Prof. Bahri Sahin, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yücel Şahin, Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner, Öztiryakiler Genel Müdürü Yüksel Yalçın’a özellikle teşekkür ederiz.

 

Ayrıca, Organizasyon Komitesinde görev yapan Komite Başkanı Prof. Dr. Murat Donduran ve Eşbaşkan Prof. Dr. Meral Uzunöz ile diğer Komite üyeleri Doç. Dr. Senem Çakmak Şahin, Doç. Dr.Arzu Karaman Akgül, Doç. Dr. Emre Akbaş, Yard. Doç. Dr. Seçkin Sunal, Yard. Doç. Dr. Tuğçe Ozansoy Çadırcı, Yard. Doç. Dr. Tolga Aksoy, Yard. Doç. Dr. Yıldırım Çiçen, Yard. Doç. Dr. Laçin İdil Öztığ, Araştırma Görevlisi Özdemir Teke ve diğer tüm katkı sağlayanlara teşekkür ederiz.

 

27.03.2017

Milli Basketbolcumuz Sinan Güler Fakültemizdeydi

Milli Basketbolcumuz Sn. Sinan GÜLER İşletme Kulübünün davetlisi olarak 15 Mart 2015 Çarşamba Günü Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Kenan AYDIN 'ı makamında ziyaret eden Sn. Sinan GÜLER 'e teşekkür eder , başarılarının devamını dileriz.

 

12.12.2016

Başbakan Yardımcımız Sayın Mehmet ŞİMŞEK Fakültemizde İdi.

Başbakan Yardımcımız Sayın Mehmet ŞİMŞEK Fakültemizde idi. Sayın Başbakan Yardımcısı İşletme Klübü'nün düzenlemiş olduğu İşletme ve Ekonomi Zirvesi'nde "Küresel Ekonomik Görünüm ve Türkiye Ekonomisi'' isimli sunumunu gerçekleştirdi. Bu değerlendirmenin ardından da soru cevap kısmında katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

 

06.12.2016

Fakültemiz Akademik Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Fakültemiz Akademik Genel Kurulu 6 Aralık 2016 Salı günü Saat 14:00’da Prof. Dr. A.Murat DEMİRCİOĞLU Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bahri ŞAHİN ve Rektör Yardımcıları ile Fakültemiz öğretim elemanlarının geniş katılımıyla gerçekleştirilen Akademik Kurul’da Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Kenan AYDIN  “Stratejik Plan ve Gerçekleşmeler’’ ile ilgili bir sunum yapmıştır.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bahri ŞAHİN  konuşmasında: Üniversite bazında başlatmış olduğu projelerle ilgili bilgi vermiş olup; Sosyopark Proje liderliğini de Fakültemize vermeyi düşündüğünü belirtmiştir.

Prof. Dr. Bahri ŞAHİN ayrıca öğretim elemanlarının sorunlarının dinleyerek görüşlerini paylaşmıştır. Ayrıca sağlıklı iletişim ve doğru kararlar için fırsat buldukça öğretim elemanları ile bir araya gelmeyi düşündüğünü belirtmiştir.

 

29.06.2016

Dekanlığımızca Düzenlenen İftar Yemeğinde Buluştuk

Dekanlığımızca düzenlenen iftar yemeği  23 Haziran 2016 Perşembe günü Fakültemiz akademisyenleri ve personellerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. 

 

17.06.2016

Conference: 2nd Annual International Conference on Social Sciences 

Fakültemiz tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “ 2nd Annual International Conference on Social Sciences’’ isimli uluslararası Konferans 02-04 Haziran 2016 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. Konferans 02 Haziran tarihinde saat 10:00 itibariyle Fakültemiz Prof. Dr. Murat DEMİRCİOĞLU Konferans Salonu'nda açılış seramonisi ile başlamıştır.

Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Kenan AYDIN ve Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mesut GÜNER’in gerçekleştirdiği açılış konuşmalarının ardından program, Santa Fe Institute’den Prof. Samuel BOWLES tarafından gerçekleştirilen açılış konuşması ile devam etmiştir.

ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Endonezya, Etiyopya, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan, Hindistan, İran, İngiltere, Pakistan, İspanya, Norveç, Polonya ve Ülkemizden toplam 105 katılımcının bulunduğu Konferansta paralel oturumlarda sunulan toplam bildiri sayısı 91’dir. Bu bildiriler konferans süresince organize edilen 25 farklı oturumda sunulmuştur. Oturumların tamamı Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi  konferans salonları ve amfilerinde gerçekleştirilmiştir.

Esenler Belediyesi katılımcıları ve Yıldız Teknik Üniversitesi başta olmak üzere Türkiye’deki pek çok farklı üniversiteden çok sayıda yüksek lisans ve doktora öğrencisi ile ekonomi, işletme ve siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanlarında çalışmalar gerçekleştiren misafirler üç gün icerisinde konferans kapsamındaki oturumlara dinleyici olarak ve sunum yaparak katılım göstermislerdir.

Konferansın Gala Yemeği 3 Haziran 2016 Cuma akşamı Davutpaşa Kampüsü’nün tarihi mekanlarından Otağ-ı Hümayu’nda verilmiştir.

 

06.16.2016

2015-2016 Akademik Genel Kurul Toplantısı

Fakültemizin 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Genel Kurul Toplantısı 15.06.2016 Çarşamba günü Fakültemiz Prof. Dr. Murat Demircioğlu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.

 

16.06.2016

Bogor Agricultural University İle Protokol İmzalandı

Fakültemiz ile  “Bogor Agricultural University Faculty of Economics and Management’’  arasında 03 Haziran 2016 tarihinde Otağ-ı Hümayun'da bir protokol imzalandı. Protokol iki fakülte arasında aşağıdaki alanlarda işbirliğini öngörmektedir.

-Akademik personel değişimi

-Öğrenci değişimi

-Ortak araştırma faaliyetleri, dersler ve e-dersler

-Seminerlere ve akademik toplantılara katılım

-Yayınlanmış akademik çalışmaların ve diğer bilgilerin değişimi

-Özel kısa-dönemli akademik programlar

 

20.05.2016

Fakültemizin Emektar Personeli Sultan DİNÇBAKIR'ı Yeni Görevine Uğurladık

Fakültemize uzun yıllar hizmet veren emektar personellerimizden Sultan DİNÇBAKIR, Görevde Yükselme sınavı sonucu Üniversitemiz Genel Sekreterlik  Şeflik kadrosuna atanmış olup, 20.05.2016 Cuma günü itibariyle Fakültemizdeki görevinden ayrılmıştır.

Kendisine, Fakültemize bugüne kadar vermiş olduğu başarılı hizmetler nedeniyle teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

 

17.05.2016

80. Yılında, John M. Keynes'in Genel Teorisi Değerlendirildi

Fakültemiz İktisat Bölümünce 12/5/2016 günü YTÜ İİBF Prof. Dr. Murat Demircioğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen panelde, Prof. Dr. Asaf Savaş Akat, Prof. Dr. Ercan Eren ve Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu; John M. Keynes’in 1936’da yayımlanan Genel Teorisi’nde vurguladığı; Genişleyici Ekonomi Politikaları ile Sermaye Hareketleri Serbestisine Yönelttiği Eleştirilerin, 2008 Finansal Krizinden sonra yeniden önem kazanması üzerine Genel Teoriyi 80. Yılında yeniden değerlendirmişlerdir.

 

17.05.2015

Kurucu Dekanımız Prof. Dr. Murat Demircioğlu İsmi Konferans Salonumuza Verildi.

Fakültemizin Davutpaşa Kampüsünde yeni yapılan ve her türlü fiziki olanağa sahip modern binasında bulunan B Konferans Salonuna, Fakültemizin Kurucu Dekanı ve uzun yıllar Yönetim Kurulu Üyesi ve Üniversite Senato Üyesi olarak hizmet veren Prof. Dr. A. Murat Demircioğlu’nun ismi törenle verildi.

Bu amaçla düzenlenen törene; YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Enstitü Müdürleri ve diğer Yönetim Kurulu Üyeleri ile Şişe Cam Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ersin Özince, Anayasa Mahkemesi E. Üyesi Prof. Dr. Fazıl Sağlam, THY önceki Yönetim Kurulu Başkanı Cem Kozlu ile İş Bankası, Şişe Cam ve Trakya Cam şirketlerinin Yönetim Kurulu üyeleri, üst düzey yöneticileri, üniversite dışından öğretim üyeleri, basın mensupları, YTÜ öğretim üyeleri ile personel ve öğrencileri katılmışlardır.

“Prof. Dr. A. Murat Demircioğlu Konferans Salonu” nun açılışını; YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Aydın, Prof. Dr. Murat Demircioğlu, Mühendislik Fakültesi E. Dekanı Prof. Dr. Nurullah Gültekin ve İş Bankası Eski YKB ve Şişe Cam Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince birlikte yaptılar.

Törende yapılan konuşmalarda; Rektör Prof. Dr. İsmail Yüksek, Prof. Dr. A. Murat Demircioğlu ile birlikte Yönetim Kurulu’nda yedi yıl görev yaptıklarını ve kendilerinden her zaman yararlandıklarını belirttiler. Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ise Demircioğlu’nun İş Bankası iştiraklerinde önemli hizmetler yaptığına vurgu yaptı. Mühendislik Fakültesi E. Dekanı Prof. Dr. Nurullah Gültekin, Demircioğlu’nun İİBF’nin kuruluş süreci ve sonrasındaki çalışmalarından söz etti. İnşaat Fakültesi E. Dekanı Prof. Dr. Kutay Özaydın İİBF’nin kuruluşuna hiçbir zaman karşı çıkmadığını ve destek olduğunu belirtmişlerdir. Prof. Dr. A. Murat Demircioğlu ise hayatta iken böyle bir salona ismimin verilmesinden dolayı son derece memnun olduğunu belirtmişlerdir.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Aydın ise; Prof. Dr. A. Murat Demircioğlu’nun uzun yıllar Üniversite Yönetim Kurulu Üyeliği ve Üniversite Senatörlüğü yapmak suretiyle üniversiteye, SBE-Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü, İİBF-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kurucu Dekan ve Dekanı, İktisat ve İşletme Bölüm Başkanı olarak da İİBF’ne önemli katkılar sunduğunu belirtmiştir. Aydın konuşmasında; “Marifet iltifata tabidir” özdeyişine vurgu yaparak, yapılan hizmetlerin takdir edilmesinin önemli olduğunu ve bu vesile ile salona Prof. Dr. A. Murat Demircioğlu’nun isminin verildiğini belirtmiştir.

Prof. Dr. Kenan Aydın, Türk iş yaşamının iz bırakanlarından merhum Sakıp Sabancı’ya atıfta bulunarak; Sabancı’nın hemen hemen her fırsatta sürekli olarak ve artan bir biçimde daha fazla çalışma arzusu ile dolu olduğunu bir gün şöyle ifade etmiştir. “Bu çalışma daha çok para kazanmak için değildir. Çünkü hiç çalışmadan da torunlarımın torunlarına yetecek kadar param var. Ama başarma arzusu beni çalışmaya teşvik ediyor. Hep daha fazla bir şeyler başarmak istiyorum. Bu bir futbolcunun bir gol daha atmak istemesi, bir sanatçının bir eser daha çıkarması gibi bir şey”

Bu ihtiyaç kişinin ne olabilecekse en iyisi olma ihtiyacıdır. Bunun sonu yok. Bu Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisinde belirttiği “kendini gerçekleştirme” ihtiyacıdır. Tatmin edildikçe azalacağına artmaya başlar. Örneğin açlık ihtiyacı, birey yemeği yedikten sonra bir müddet için de olsa sona erer. Ancak kendini gerçekleştirme böyle değildir. Örneğin, Türkiye şampiyonu olan bir atlet önce Avrupa sonra da Dünya şampiyonu olmak için çaba gösterir, diyerek hem çalışmaların takdir edilmesinin sağlayacağı motivasyona hem de kendini gerçekleştirme ihtiyacının sürekli var olduğuna dikkat çekmiştir.

 

15.03.2015

Üniversitemiz İle Türkiye Petrolleri Trakya Bölge Müdürlüğü Arasında Protokol 

Yıldız Teknik Üniversitesi ile Türkiye Petrolleri Trakya Bölge Müdürlüğü arasında 12 Şubat 2016 tarihinde İŞLETME YÖNETİMİ İKİNCİ ÖĞRETİM (TEZSİZ) YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE ilişkin bir protokol imzalandı. Protokol Sayın Rektörümüz Prof. Dr. İsmail YÜKSEK ve Türkiye Petrolleri Trakya Bölge Müdürü Murat HACIHALİLOĞLU tarafından Üniversitemiz Rektörlük binasında imzalanmıştır.

İmza törenine Sayın Dekanımız Prof. Dr.Kenan AYDIN, Fakültemiz İşletme Bölümü Başkanı Prof. Dr.Salil DURER, Fakültemiz öğretim üyesi  Doç.Dr. Emre AKBAŞ ile TPAO’dan Sabriye ÇAM ve Mustafa AĞIR katılmışlardır.

İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programı 15 Şubat 2016 tarihinde başlatılmıştır. Programın başlatılması amacıyla yapılan ilk derse Prof. Dr. Kenan AYDIN ile öğretim üyeleri Prof. Dr.Salih DURER, Doç.Dr.Emre AKBAŞ ve Doç.Dr.Pınar BÜYÜKBALCI katılmışlardır.

 

25.12.2015

İnsan Hakları Paneli

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Beşiktaş İlçe İnsan Hakları Kurulu işbirliği ile 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlediğimiz  “İnsan Hakları Paneli”14 Aralık 2015 Pazartesi günü Üniversitemiz Oditoryumunda gerçekleştirilmiştir. 

 

14.12.2015

Personelimizin Asker Uğurlaması

Fakültemiz personellerinden Tahsin ALTAY'ı askerlik görevini yapmak üzere uğurladık.

Kendisine hayırlı teskereler diliyoruz.

 

25.06.2015

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni

2014/2015 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Törenimiz 17 Haziran 2015 tarihinde YTÜ Davutpaşa 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kültür Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

 

05.06.2015

2014-2015 Akademik Genel Kurul Toplantısı

Fakültemizin 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Genel Kurul Toplantısı 01.06.2015 Pazartesi günü Üniversitemiz Oditoryumunda gerçekleştirilmiştir.

 

22.05.2015

Etkinlik: Your Future 

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak JCI İstanbul  işbirliği ile düzenlediğimiz "Your Future" etkinliği, 08 Mayıs 2015 tarihinde YTÜ Oditoryumunda gerçekleştirilmiştir.  

 

29.04.2015

Konferans: Sermaye Piyasaları ve Yatırımcı İlişkileri 

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz,  Doğan TV Holding Strateji ve Proje Yönetimi Grup Başkanı ve TÜYİD Yönetim Kurulu Başkanı Özge BULUT MARAŞLI’nın konuşmacı olarak katıldığı  "Sermaye Piyasaları ve Yatırımcı İlişkileri" başlıklı  konferans, 28 Nisan 2015 tarihinde Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde  gerçekleştirilmiştir.

 

24.04.2015

En İyi İşverenler Yıldız Stajyerini Seçiyor

Fakültemiz ve Great Place to Work işbirliği  ile düzenlenen “Yıldız Stajyerim” Projesinin final toplantısı olan “En İyi İşverenler Yıldız Stajyerini Seçiyor” başlıklı toplantı Hilti ve Axa Sigorta'nın katılımlarıyla 22.04.2015 Çarşamba günü gerçekleştirildi.  

Kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

 

24.04.2015

Konferans: Yeni Türk Ticaret Kanunu ve İlk Uygulamaların Değerlendirilmesi

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz,  Av. İlhan İMİK’in konuşmacı olarak katıldığı  "Yeni Türk Ticaret Kanunu ve İlk Uygulamaların Değerlendirilmesi" başlıklı  konferans, 22 Nisan 2015 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.  

 

09.04.2015

Panel: Genç Akademisyenler Tartışıyor Değişen Dünyada Trans-Atlantik Dünyanın Politikaları

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ve YATATURK Türk Atlantik Gençlik Komitesi işbirliği ile düzenlenen "Genç Akademisyenler Tartışıyor Değişen Dünyada Trans-Atlantik Dünyanın Politikaları" başlıklı panel, 03 Nisan 2015 Cuma günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.  

 

17.03.2015

Konferans: Dünyada ve Türkiye'de Farklı Bir İşletme Türü Olarak Kooperatifler 

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz,  Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Başkanı, Kent-Koop Genel Başkanı Muammer NİKSARLI ile Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Uluslararası İlişkiler Koordinatörü, Birleşmiş Milletler-ILO Kooperatifçilik Başdanışmanı Prof. Hüseyin POLAT’ın konuşmacı olarak katıldığı  “Dünyada ve Türkiye’de Farklı Bir İşletme Türü Olarak Kooperatifler” başlıklı konferans, 17 Mart 2015 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir. 

 

11.03.2015

EMLYON Business School'da Master Fırsatları

"EMLYON Business School'da Master Fırsatları” başlıklı toplantı EMLYON Business School Master Programları Koordinatörü Tess S.C. LAU'nun katılımlarıyla 9 Mart 2015 Pazartesi günü Rektörlük Binası Hünkar Daresinde  gerçekleştirilmiştir. 

 

20.02.2015

Panel: Sosyal Bilimlerde Proje Fırsatları ve Proje Hazırlama Teknikleri

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Teknoloji Transfer Ofisi ile ortaklaşa düzenlediğimiz "Sosyal Bilimlerde Proje Fırsatları ve Proje Hazırlama Teknikleri" başlıklı toplantı, TÜBİTAK SOBAG Uzmanı Davut TAŞER, YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi Proje Destekleri Danışmanı Yrd.Doç. Dr. Murat HÜDAVERDİ ve TÜBİTAK SOBAG Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ömer ÇAHA'nın konuşmacı olarak katılımlarıyla 17 Şubat 2015 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.  

 

29.12.2014

Toplantı: Horizon 2020 Eğitim ve Bilgilendirme Günü

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı ortak programı ile düzenlediğimiz, açılış konuşmasını YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan AYDIN'ın yaptığı "Horizon 2020 Eğitim ve Bilgilendirme Günü" başlıklı toplantı,  TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Dairesi Bşk. V. Hakan KARATAŞ, Sosyo-Ekonomik ve Beşeri Bilimler Alanı Ulusal İrtibat Noktası Burcu B. DOĞANYTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve Horizon 2020 Programı Sosyo-Ekonomik ve Beşeri Bilimler Alanı Türkiye Delegesi Prof. Dr. Ömer ÇAHA ve Toplumda Bilim Alanı Ulusal İrtibat Noktası Sonay AYDIN’ın katılımlarıyla 25 Aralık 2014 Perşembe günü  YTÜ Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.

 

24.12.2014

Panel: Suriye Krizinin Sosyo-Ekonomik Etkileri

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz, açılış konuşmalarını YTÜ Rektörü Prof.Dr. İsmail YÜKSEK ve YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan AYDIN'ın yaptığı “Suriye Krizinin Sosyo-Ekonomik Etkileri” başlıklı bir panel,  YTÜ İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Özden Zeynep OKTAV‘ın moderatörlüğünde, Kilis Valisi Süleyman TAPSIZ, Gaziantep Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Rıdvan KÖKSÜZER, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali ÖZPOLAT, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Bülent ÖZKAN ve Anadolu Ajansı Ortadoğu ve Afrika Haber Editörü Turan KIŞLAKÇI'nın  konuşmacı olarak katılımlarıyla 22 Aralık 2014 Pazartesi günü  YTÜ Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.

 

12.12.2014

İnsan Hakları Paneli 

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlediğimiz  “İnsan Hakları Paneli”10 Aralık 2014 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir. 

 

25.11.2014

Konferans: Sosyal Güvenlik Bilincimizi Arttırıyoruz

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz,  Kadıköy Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Fahri Mahir DÜNDAR’ın konuşmacı olarak katıldığı  “Sosyal Güvenlik Bilincimizi Arttırıyoruz” başlıklı  konferans, 25 Kasım 2014 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde  gerçekleştirilmiştir. 

 

 

04.12.2014

Panel: Mükemmelliğin Yıldızı Sen Ol!

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Great Place to Work® Enstitüsü işbirliği ile düzenlediğimiz “Mükemmelliğin Yıldızı Sen Ol!” başlıklı bir panel,  Great Place to Work® Enstitüsü Kıdemli Danışmanı Hatice DALAĞAN‘ın Moderatörlüğünde, Axa Sigorta Eğitim, Gelişim ve İç İletişim Müdürü Erdal SERBESTEMC Türkiye İK Koordinatörü Lerzan İNCE ve Vodafone Türkiye Ticari Fonksiyonlar İK İş Ortakları Direktörü Hande YALGIN‘ın konuşmacı olarak katılımlarıyla 02 Aralık 2014 Salı günü  YTÜ Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.

 

18.11.2014

Konferans: Bir Globalleşme Öyküsü

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz,  Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz YAMAN’ın konuşmacı olarak katıldığı   “Bir Globalleşme Öyküsü” konulu  konferans, 18 Kasım 2014 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde  gerçekleştirilmiştir.  

 

 

26.05.2014

Konferans: Stratejik İnsan Kaynakları

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz Turkcell Grup İK Sistemleri Geliştirme Merkezi Direktörü Tülay CERİT’in konuşmacı olarak katıldığı “Stratejik İnsan Kaynakları” konulu  konferans, 26 Mayıs 2014 Pazartesi günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.  

  

 

20.05.2014

Konferans: Tedarik Zincirinde Bir Başarı Öyküsü

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Fasdat Gıda Genel Müdürü Celal OKTAY ile Fasdat Gıda Satınalma Müdürü Atakan BOZKURT’un konuşmacı olarak katıldığı “Tedarik Zincirinde Bir Başarı Öyküsü” konulu  konferans, 20 Mayıs 2014 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde  gerçekleştirilmiştir.  

  

 

13.05.2014

Konferans: Uygulamalı İşe Alım Süreci

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Adecco Türkiye İşe Alım Danışmanı Tuğçe TATAR TUNÇ’un konuşmacı olarak katıldığı  “Uygulamalı İşe Alım Süreci” konulu  konferans, 13 Mayıs 2014 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde  gerçekleştirilmiştir.  

 

 

29.04.2014

Konferans: Mükemmel İşyerlerinin Oluşturulması ve Geleceğin Şirketlerinde Senin Rolün

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Great Place to Work Enstitüsü Genel Müdürü Eyüp TOPRAK’ın konuşmacı olarak katıldığı  “Mükemmel İşyerlerinin Oluşturulması ve Geleceğin Şirketlerinde Senin Rolün” konulu  konferans, 29 Nisan 2014 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.  

 

 

15.04.2014

Konferans: Uluslararası Endüstriyel Projelerde Satınalma Yönetimi

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Tekfen İnşaat Merkez Satınalma Proje Koordinatörü Metin ÜNLÜSOY’un konuşmacı olarak katıldığı  “Uluslararası Endüstriyel Projelerde Satınalma Yönetimi” konulu  konferans, 15 Nisan 2014 Salı günü  Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde  gerçekleştirilmiştir.  

 

25.03.2014

Konferans: İnsan Odağında Günümüz İş Dünyası ve Kuşaklar Entegrasyonu

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Coca Cola İçecek Bölge Müdürü Cenk VAROL ile Okan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Michael Dylan CORA’nın konuşmacı olarak katıldığı “İnsan Odağında Günümüz İş Dünyası ve Kuşaklar Entegrasyonu” konulu  konferans, 25 Mart 2014 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.

 

18.03.2014

Konferans: Obama Yönetiminin Ortadoğu Politikasını Anlamak

 

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Fakültemiz Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Vişne KORKMAZ’ın konuşmacı olarak katıldığı “Obama Yönetiminin Ortadoğu Politikasını Anlamak” başlıklı  konferans, 18.03.2014 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.

 

 

12.03.2014

Konferans: Sosyal Bilimlerde Proje Hazırlama Taktikleri

 

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  YTÜ Teknoloji ve Transfer Ofisi, Tanıtım ve Farkındalık Uzmanı Gürol ÜZENÇ ve  Proje Destekleri Uzmanı Hasan KAHRAMAN’ın konuşmacı olarak katıldığı  “Sosyal Bilimlerde Proje Hazırlama Taktikleri” konulu  konferans, 12.03.2014 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.

 

 

04.03.2014

Konferans: Uluslararası Markalaşma Yolculuğu

 

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz Öztiryakiler A.Ş. Genel Müdürü Yüksel YALÇIN’ın konuşmacı olarak katıldığı “Uluslararası Markalaşma Yolculuğu” konulu  konferans, 04.03.2014 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde gerçekleştirilmiştir.

 

 

04.06.2013

Konferans: Gelişen Ekonomilerde Şirketlerde ve Sermaye Piyasalarında Kurumsal Yönetim

 

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Borsa İstanbul işbirliği ile düzenlediğimiz “Gelişen Ekonomilerde Şirketlerde ve Sermaye Piyasalarında Kurumsal Yönetim” başlıklı  uluslararası konferans, 04 Haziran 2013 Salı günü  Borsa İstanbul Konferans Salonu’nda gerçekleştirilmiştir.

 

 

29.05.2013

Konferans: Yapılandırılmış Ürünlerle Portföy Çeşitlendirilmesi: Anapara Korumalı Yatırım Araçlarının Faydaları

 

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Koray D. ŞİMŞEK’in katılımıyla  “Yapılandırılmış Ürünlerle Portföy Çeşitlendirilmesi: Anapara Korumalı Yatırım Araçlarının Faydaları” başlıklı  konferans, 29 Mayıs 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

 

15.05.2013

Konferans: Türkiye'de Değişen Yatırım Ortamında Şirketlerin Finansman Sorunları

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Uluslararası Finansal Yönetim Enstitüsü (UFE) işbirliği ile “Finans Toplantıları” dizisi kapsamında düzenlediğimiz, Deloitte Türkiye CEO’su Hüseyin GÜRER’in katılımıyla “Türkiye'de Değişen Yatırım Ortamında Şirketlerin Finansman Sorunları” başlıklı  konferans, 15 Mayıs 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

08.05.2013

Conference: Globalization and Emerging Issues in Corporate Ethics
 

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz Radboud University öğretim üyelerinden Professor René ten Bos’un konuşmacı olarak katıldığı “Globalization and Emerging Issues in Corporate Ethics” konulu konferans, 08 Mayıs 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.


 

07.05.2013

Conference: Higher Education and Globalization: Cost Control Strategies in Higher Education
 

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz Suffolk University öğretim üyelerinden Professor Mawdudur Rahman’ın konuşmacı olarak katıldığı Higher Education and Globalization: Cost Control Strategies in Higher Education” konulu konferans, 07 Mayıs 2013 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.


 

06.05.2013

Seminar: Local Case Studies and Considerations in Risk Management
 

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak The Institute of Risk Management işbirliği ile düzenlenen “Local Case Studies and Considerations in Risk Management” başlıklı  toplantı, 06 Mayıs 2013 Pazartesi günü Saat 13.00'de Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.


 

03.05.2013

Conference: CSR and Climate Change: New Challenges for Improved Corporate Social Responsibility and Sustainability Programs
 

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz Roskilde University öğretim üyelerinden Professor Jacob Dahl Rendtorff’un konuşmacı olarak katıldığı “CSR and Climate Change: New Challenges for Improved Corporate Social Responsibility and Sustainability Programs” konulu konferans, 03 Mayıs 2013 Cuma günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.


 

30.04.2013

Conference: "Innovation and Technological Catch up: What Should Learn Emerging Economies from the European Experience?
 

YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz University of Orléans (Faculty of Law, Economics and Management)  öğretim üyelerinden Professor Xavier GALIEGUE’nin konuşmacı olarak katıldığı Innovation and Technological Catch upWhat Should Learn Emerging Economies from the European Experience?” konulu konferans, 30 Nisan 2013 Salı günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.


 

24.04.2013

Konferans: Reel Sektörde Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Stratejileri

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz  Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı ve TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet GÖÇMEN’in katılımıyla “Reel Sektörde Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Stratejileri” başlıklı  konferans, 24 Nisan 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

17.04.2013

Konferans: "İstanbul Finans Merkezi Olmak Ne Demek? Neden Şimdi?

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliği ile organize edilen “Kurumsal Yönetim” toplantıları kapsamında, İstanbul Finans Merkezi Girişimi Başkanı Dr. Artunç KOCABALKAN’ın katılımıyla “İstanbul Finans Merkezi Olmak Ne Demek? Neden Şimdi?” başlıklı  konferans, 17 Nisan 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

10.04.2013

Konferans: "Yeni Türk Ticaret Kanunu’nda Finansal Tablolar ve İlk Yıl Uygulaması”

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Uluslararası Finansal Yönetim Enstitüsü (UFE) işbirliği ile “Finans Toplantıları” dizisi kapsamında düzenlediğimiz, BDO Türkiye Başkanı, TMSK Eski Başkanı ve Türk Ticaret Kanunu Tasarısı Komisyon Üyesi Bülent ÜSTÜNEL’in katılımıyla “Yeni Türk Ticaret Kanunu’nda Finansal Tablolar ve İlk Yıl Uygulaması” başlıklı  konferans, 10 Nisan 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

03.04.2013 

Konferans: Osmanlıdan Günümüze Ekonomik ve Mali Sistemde Temel Sorunlar

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz, YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yavuz CEZAR’ın katılımıyla “Osmanlıdan Günümüze Ekonomik ve Mali Sistemde Temel Sorunlar” başlıklı  konferans, 03 Nisan 2013 Çarşamba günü  Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirimiştir.

 

27.03.2013

Konferans: Kentsel Dönüşümde Alternatif Finansman Modelleri

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliği ile organize edilen “Kurumsal Yönetim” toplantıları kapsamında, Yeşil Gayrimenkul  Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Işık GÖKKAYA’nın katılımıyla “Kentsel Dönüşümde Alternatif Finansman Modelleri” başlıklı  konferans, 27 Mart 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

22.03.2013

Conference: Arap Uprising and the Middle East

 

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz “Arap Uprisings and the Middle East” konulu  konferans 22 Mart 2013 Cuma günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

20.03.2013

Konferans: İş Dünyasında Marka Yaratmak

 

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz, Sabancı Holding Kurumsal İletişim Direktörü ve Kurumsal İletişimciler Derneği Başkanı Suat ÖZYAPRAK'ın katılımıyla “İş Dünyasında Marka Yaratmak” başlıklı  konferans, 20 Mart 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

13.03.2013

Konferans: Girişimci Gözüyle Şirket Değerleme

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz, MediaNova Kurucu ve CEO’su Serkan SEVİM’in katılımıyla “Girişimci Gözüyle Şirket Değerleme” başlıklı  konferans, 13 Mart 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

08.03.2013

Conference: All corporations are efficient the same way; each government bureaucracy is inefficient in its own way

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenlediğimiz Roma Üniversitesi (İtalya) öğretim üyelerinden Paolo D’Anselmi’nin konuşmacı olarak katıldığı "All corporations are efficient the same way; each government bureaucracy is inefficient in its own way" başlıklı  konferans, 08 Mart 2013 Cuma günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

06.03.2013

Konferans: Derecelendirmede Firma Ölçeği ve Sektörel Farklılaşma

 

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliği ile organize edilen “Kurumsal Yönetim” toplantıları kapsamında, Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Burhan TAŞTAN’ın katılımıyla “Derecelendirmede Firma Ölçeği ve Sektörel Farklılaşma” başlıklı  konferans, 06 Mart 2013 Çarşamba günü Rektörlük Binası Hünkar Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

04.03.2013

Panel: Türkiye’de Aile, Kadın İstihdamı ve Toplumsal Cinsiyet Rejimi

 

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak Y.T.Ü. Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Kulübü Girişimi ile birlikte düzenlediğimiz 8 Mart Dünya Kadınlar G&uu